Tipy pre vyhľadávanie: Okna, Nábytok, Náhradné diely
Fínska sauna je drevená kabína vyhriata na vysokú teplotu suchým teplom (80-110°C). Teplo je udržiavané vplyvom naakumulovaných lávových kameňov, ale aj drevených stien.
Ruská baňa (“parná sauna”) je vyhriata drevená kabína presýtená vodnými parami. Okrem vysokého tepla je tu aj vysoká vlhkosť tvorená polievaním horúcich lávových kameňov vodou.
Parný kúpeľ je (murovaná) vydlaždená alebo akrylátová uzavretá miestnosť, do ktorej je vháňaná 100% para a teplota v tomto kúpeli dosahuje okolo 40-45°C. Vlhké prostredie okrem spotenia vplýva aj na hydratáciu kože.
Bylinkový parný kúpeľ je parný kúpeľ doplnený aromaterapiou (do vháňanej pary sa pridáva 100% prírodný vonný extrakt). Okrem klasických účinkov má priaznivý vplyv na uvoľnenie dýchacích ciest.
Soľný kúpeľ (“soľná sauna”) je parný kúpeľ (okolo 43°C, 95% vlhkosti), do ktorého sa dýzami vstrekuje soľný roztok. Vysoká vlhkosť je nositeľkou soli, ktorá sa tak vdychovaním dostáva priamo do organizmu. To blahodárne pôsobí na dýchacie cesty.
Turecký kúpeľ (Hamam) je “východný” variant parného kúpeľa. Okrem vzduchu sa tu zohrievajú aj sedadlá, steny a podlaha. Napriek vysokej vlhkosti sa tu netvorí hustá para.
Rímsky kúpeľ je dláždená miestnosť vyhriata suchým teplom. Vyhriaty vzduch sa privádza cez podlahu alebo otvormi v stenách.
Teplota vzduchu je 40-45°C. Dnes sa buduje i samostatne ako oddychová miestnosť s anatomicky tvarovanými a vyhrievanými ležadlami a býva doplnená zvukovými a svetelnými efektami.
Kneippov kúpeľ nôh je striedavý kúpeľ nôh v studenej a horúcej vode. Obyčajne býva konštruovaný ako “vodná cesta”, kde sa striedajú vaničky s teplou a studenou vodou.
Vírivá vaňa (hydromasážna vaňa) umožňuje vodoliečebnú procedúru, využívajúcu tlak vody. Hydromasáž v teplej vode (cca 38 stupňov C) spôsobuje svalové a psychické uvoľnenie, prekrvenie organizmu, relaxáciu kĺbov a svalov.