Tipy pre vyhľadávanie: Okna, Nábytok, Náhradné diely
Bezdrôtové EZS zabezpečia pohodlie, sú ovládané diaľkovým ovládačom. Jedným ovládačom môžete ovládať otváranie a zatváranie garážovej brány, ovládať osvetlenie bytu aj vypínať alarm.
Klasické zabezpečovacie systémy sú prepojené káblami, ktoré môžu vyzerať neesteticky alebo byť jednoducho narušené prestrihnutím.
Ak ústredňa vyhlási poplach a máte k dispozícii automatický telefónny komunikátor (GSM komunikátor), môžete si navoliť, aby vás na narušenie upozornila cez sms alebo telefonicky.
Vonkajšie sirény majú odlišnú funkciu ako vnútorné. Úlohou vonkajšej sirény je vyvolať pozornosť okolia. Pri poplachu často vidno aj intenzívne blikanie.
V prípade poplachu vydávajú vnútorné sirény vysoký prenikavý zvuk, ktorým sa snažia vystrašiť a odradiť páchateľa. často sa im to podarí a páchateľ sa skutočne dá na útek.
Medzi štandardné detektory v elektronických zabezpečovacích systémoch patria ionizačné, tepelné alebo optické požiarne detektory.
Infrapasívne detektory (PIR detektory) analyzujú teploty v miestnosti a pomocou nich detekujú pohyb človeka v zabezpečenom priestore. Existujú rôzne druhy infrapasívnych detektorov.
K vlámaniu často dôjde rozbitím skla na okne alebo dverách. Preto je dôležité detekovať rozbitie skla pomocou akustického detektora rozbitia skla. Kvalitné detektory nereagujú na iné zvuky, a preto sa nemusíte báť falošného poplachu.
Na zistenie, či boli otvorené dvere slúži magnetický detektor. Magnetický detektor v prípade, že dvere boli narušené informuje ústredňu. Ústredňa čaká na zadanie kódu, ktorý vypne ochranu v zabezpečenom objekte. Ak kód nie je zadaný v nastavenom časo…