Tipy pre vyhľadávanie: Okna, Nábytok, Náhradné diely
Slúžia na umiestňovanie kombinovaných tabliet bazénovej chémie. Majú rôzne tvary a veľkosti.
Vírivá vaňa (hydromasážna vaňa) umožňuje vodoliečebnú procedúru, využívajúcu tlak vody. Hydromasáž v teplej vode (cca 38 stupňov C) spôsobuje svalové a psychické uvoľnenie, prekrvenie organizmu, relaxáciu kĺbov a svalov.
Kneippov kúpeľ nôh je striedavý kúpeľ nôh v studenej a horúcej vode. Obyčajne býva konštruovaný ako “vodná cesta”, kde sa striedajú vaničky s teplou a studenou vodou.
Je určený na masáž dolných končatín prúdmi vody pomocou 169 hydromasážnych trysiek s možnosťou privzdušňovania.
Teplota vzduchu je 40-45°C. Dnes sa buduje i samostatne ako oddychová miestnosť s anatomicky tvarovanými a vyhrievanými ležadlami a býva doplnená zvukovými a svetelnými efektami.
Je určený na liečebnú vírivú masáž horných končatín prúdmi vody pomocou 10 hydromasážnych trysiek s možnosťou privzdušnovania. Má reguláciu intenzívnosti vírivej masáže.
Odvádza vodu z bazéna do filtračného zariadenia. Dodáva sa vo veľkostiach podľa typu bazénu a veľkosti filtrácie. Počet skimmerov je určený kubatúrou bazéna a výkonom filtrácie.
Rímsky kúpeľ je dláždená miestnosť vyhriata suchým teplom. Vyhriaty vzduch sa privádza cez podlahu alebo otvormi v stenách.
Turecký kúpeľ (Hamam) je “východný” variant parného kúpeľa. Okrem vzduchu sa tu zohrievajú aj sedadlá, steny a podlaha. Napriek vysokej vlhkosti sa tu netvorí hustá para.
Soľný kúpeľ (“soľná sauna”) je parný kúpeľ (okolo 43°C, 95% vlhkosti), do ktorého sa dýzami vstrekuje soľný roztok. Vysoká vlhkosť je nositeľkou soli, ktorá sa tak vdychovaním dostáva priamo do organizmu. To blahodárne pôsobí na dýchacie cesty.