Tipy pre vyhľadávanie: Okna, Nábytok, Náhradné diely
Drôty sú v mieste kríženia tlakovo zvarené, čo zaručuje presnú veľkosť oka a pevnú konštrukciu. Vrchný drôt je orientovaný v smere toku materiálu, upnutie sita pozdĺžne aj priečne pomocou falcov, alebo lištou a klinom.
Stavebnicový (modulový) sitový systém predstavuje najmodernejší trend v oblasti triediacich a odvodňovacích plôch. Sitová plocha triediča je zostavená z modulov (prvkov) s kónickými okami, so štandartnými vnútornými rozmermi 300 × 1000 mm - systém Cl…
Veľkosť oka: oká môžu byť štvorcové, kruhové alebo oválne. Obvyklé rozmery ôk sú v rozmedzí 2 - 40 mm. Otvory sú do membrány dierované a môžu byť podľa potreby triedenia zhotovené v uvedených rozmedziach, v požadovanom tvare a orientácii ôk.
Polyuretanová plocha je odliata v celku, vo vnútri je armovaná oceľovou výstužou a opatrená upevňovacími otvormi.
Polyuretánová plocha je odliata v celku vrátane upínacích falcov; gumová plocha je vyrobená inou technológiou tiež v celku vrátane falcov; v triediči je možné inštalovať polyuretánové plochy samostatne, príp. aj s drôtenými sitami.
Adaptačná a upevňovacia lišta pre drôtené moduly (tzv. drôtený adaptér). Adaptačná lišta pre kaskádové usporiadanie sitovej plochy. Kombinovaná adaptačná lišta. Adaptačná lišta pre modulový systém Uni-Step. Skrutkovaný adaptér.
Ochranné polyuretanové profily sa používajú pod polyuretanové sitové plochy. Slúži k podloženiu a ochrane napínaných a upínaných sít v mieste kontaktu s oceľovými podpernými nosníkmi v skrini triediča.
Sú nevyhnutným vybavením triediča pri mokrom triedení materiálov. Sú vyrobené z polyuretanu s tromi veľkosťami otvorov: priemer 4, 5, 7 a 9 mm. Pripevňovacie skrutkovanie má vonkajší závit 3/4".
Týmto spôsobom väzby sú tkaniny vyrobené najčastejšie. Každý drôt je ohnutý v osnove alebo v útku a toto sa pravidelne strieda.
Vždy dva drôty sú ohnuté s následným presadením o jeden drôt. Táto väzba je volená predovšetkým vtedy, keď je drôt vo vzťahu k rozmerom ôk príliš silný, alebo tam, kde tkanina je príliš jemná, takže drôt pri zahnutí v tkanej väzbe nedrží.
Drôty útku sú tak tesne u seba, že vzniknú „nulové oká“. Drôty osnovy sú silnejšie ako drôty útku. Dobrá prietočnosť, daná rovnakými otvormi a jednoduché čistenie je hlavnou prednosťou týchto tkanín.
Drôty útku sú v keprovej väzbe umiestnené tesne vedľa seba. Vždy jeden drôt útku leží nad a jeden drôt pod drôtom osnovy. V porovnaní s hladkou väzbou je tu dvojnásobný počet drôtov.
Na rozdiel od pásov tkanej väzby sa väčšina drôtov nachádza v systéme osnovy. Preto sú drôty útku podstatne silnejšie ako drôty osnovy. Táto zvláštna konštrukcia sa vyznačuje veľkou stabilitou a zaručuje dobrú prietočnosť.